איך מוגדרת פגיעה בעבודה וכיצד מתמודדים עם זה?

אנשים רבים חוששים מהרגע שבו אולי יצטרכו להתמודד עם פגיעה בעבודה. חלק מרגישים שזה עלול לגרום לחיכוך כלשהו או אי נעימות מול המנהלה, חלק אינם בטוחים מה בדיוק נכלל תחת ההגדרה פגיעה בעבודה וחלק לא רוצים "להסתבך" ולהכנס לתוך תהליך התביעה שלעתים נמשך זמן רב ועלול לגרום עגמת נפש ותסכול.

ננסה לעשות קצת סדר בדברים ולהבין שיש מה לעשות כאשר חלילה קורה כזה דבר וזה לא בהכרח מלחיץ ומסובך.

ראשית ננסה להבין כיצד מוגדרת פגיעה בעבודה ומה נכנס תחת ההגדרה הזאת כדי שיהיה לנו קל יותר לזהות את הסיטואציה כאשר היא מתרחשת.

פגיעה בעבודה, על פי חוק הביטוח הלאומי במדינה ישראל, יכולה להיות:

1. תאונת עבודה – תאונה המתרחשת במהלך ובעקבות עבודה, כולל הדרך אליה או ממנה חזרה הביתה, וכן בשאר הנסיבות המפורטות בחוק.

2. מחלת מקצוע – מחלה הכלולה ברשימת המחלות שהוגדרו בתקנון ואשר המבוטח לקה בה בעקבות עבודתו.

בתוך הגדרות רחבות אלה, ישנו פירוט של נסיבות נוספות הנחשבות פגיעה בעבודה, כגון פגיעה בזמן ארוחת הצהריים או בדרך ממנה ואליה, פגיעה המתרחשת תוך ניסיון הצלת גוף או רכוש בזמן העבודה, פגיעה מחפץ במקום העבודה ופגיעה בזמן כל שליחות שהיא הקשורה לעבודה ומתקיימת במסגרתה, כמו למשל פגישות מחוץ למקום העבודה.

בנוסף, גם תקיפה, כולל תקיפה מינית, הגורמת לנזק גופני ו/או נפשי, תחשב פגיעה בעבודה על פי חוק.

חשוב לציין שאם לנפגע היה חלק פעיל בפגיעה שמטיל עליו אחריות, הוא לא ייחשב כנפגע עבודה. למשל, נהיגה ברשלנות, ואי מילוי הוראות מעסיק או הוראות בטיחות אשר ניתנו לעובד.

אם נקלעתם לסיטואציה שבה חוויתם פגיעה כלשהי במקום עבודתכם, וזיהיתם על פי התנאים כדלקמן כי אתם נפגעי עבודה בהתאם לחוק, יש מספר שלבי פעולה שעליכם לנקוט באופן מיידי עוד לפני שתחליטו אם אתם מתכוונים לתבוע או לא, שכן כך לפחות תהיה לכם את האפשרות לעשות זאת באם תחליטו שכן.

ראשית, עליכם לתעד ברמה הפרטנית ביותר שתוכלו, מה בדיוק קרה, מתי זה קרה, כיצד נפגעתם, השתלשלות האירועים שהביאה לפגיעה ואף עדויות מעמיתים לעבודה או אנשים ששהו בקרבת מקום וראו את המתרחש.

שנית, גם אם אתם מרגישים בסדר, עליכם לגשת למיון או למרפאה שכן האישור שתקבלו מהרופא לאחר שתדווחו על פגיעה בעבודה הוא קריטי ביותר. בנוסף, עליכם לגשת למשטרה להוציא אישור דיווח על האירוע ולבסוף, למלא טופס תאונת עבודה "בל 259" ולהגיש אותו למעסיק שלכם.

לפעמים ישנו חשש מסוים אצל אנשים מתגובת המעסיק. ניתן להבין זאת אך עליכם לזכור שהפיצוי אינו יוצא מכיסו ולשם כך יש ביטוח. מרבית המעסיקים רוצים בטובת עובדיהם וגם אם תצטרכו ימי חופש לשם החלמה והבראה, זוהי זכותם המלאה ובריאותכם מעל הכל.

זכרו שאינכם לבד במערכה הזו ואם אתם סבורים כי אתם עומדים בתנאים וזכאים לפיצוי, פעלו על פי ההוראות והתייעצו עם עורך דין או אנשים קרובים לכם שחוו דבר דומה ומנוסים בתהליך.