נישואין ברבנות

הנוהג המקובל בנישואים בישראל הוא לשלב בין טקס הנישואין הדתי לבין מסיבה בהשתתפות קרובי בני הזוג וחבריהם. עם זאת, קיימים בני זוג אשר בוחרים להפריד בין המסיבה לטקס הדתי מכל סיבה שהיא, או לקיים את הטקס הדתי הפורמלי בלבד – בין אם מסיבות כלכליות או אחרות.

על פי החוק במדינת ישראל, המוסד הרשמי לחיתון בני זוג יהודים בישראל הינו הרבנות הראשית. הנישואין ברבנות מהווים למעשה רישום פורמלי של נישואי הזוג, תוך קיום טקס חופה וקידושין קצר.

זהו הליך מהיר וקל באופן יחסי, אשר אינו דורש תכנון מוקדם רב והתעסקות מייגעת בפרטים רבים, בניגוד למסיבת חתונה ממוצעת.

נישואין ברבנות – מה נדרש מבני הזוג?

ראשית עליהם להקפיד להירשם במרכז רישום הנישואין באיזור מגוריהם כחודשיים לפני מועד הטקס, וכן על הכלה המיועדת לעבור הדרכת כלות על ידי רבנית.

על בני הזוג להביא עמם לרבנות עדים מטעמם, אשר אינם בני משפחתם ומכירים את בני הזוג מספר שנים. על העדים להעיד למעשה כי בני הזוג הינם רווקים המעוניינים להינשא כדת וכדין.

בין המסמכים הדרושים לבני הזוג על מנת לקיים את טקס הנישואין ביהדות, הינם תעודת רווקות, תעודות זיהוי וכן ביצוע תשלום אגרת רישום.

עם פתיחת תיק נישואין ברבנות והשלמת כלל המשימות לעיל, יוכלו בני הזוג לקיים את טקס הנישואין, בעזרת רב שיועד לעניין על ידי הרבנות, ויקבלו לידיהם תעודת נישואין בתום הטקס.