הקשר בין יעוץ זוגי וגירושין

יעוץ זוגי הוא אחד מהשירותים החשובים ביותר לכל זוג החווה קשיים במערכת הזוגית שלו. אם בעבר, אנשים נהגו לטאטא את הבעיות מתחת לשטיח וזאת משום הבושה להוציא דברים החוצה, כיום, יש מודעות גדולה מאוד ליעילותו של טיפול זוגי, הכולל מספר פגישות או ייעוץ זוגי חד פעמי. במאמר זה נסביר על מה מדובר ומה הקשר של טיפול זה לגירושין.

ייעוץ זוגי בעבר

בעבר הלא רחוק הייתה מוסכמה חברתית שכל אחד צריך להתחתן ולהתמודד עם הבעיות בינו לבינה במסגרת הפרטית של הזוגיות. במקרים בהם זוגות התגרשו החברה, ראתה בהם כישלון מסוים והסתכלה עליהם במבט של אנשים שממוקמים ב"שולי החברה". אט אט הדברים החלו להשתנות וכיום יש אנשים רבים שהחליטו לסיים את הקשר ביניהם והתגרשו והחברה מקבלת אותם כשווי ערך לזוגות נשואים.

דבר נוסף שהיחס אליו השתנה בצורה משמעותית, הוא כל הקשור אל טיפולים פסיכולוגים, ייעוץ זוגי ושיטות שונות שמוצעות על ידי מומחים כעזרה לכל מיני מצוקות בחיים. כיום, אנשים רבים פונים אל ייעוץ זוגי או סדרת מפגשי טיפול לזוגות על מנת לפתור את הבעיות ביניהם ולחדש את ערוצי התקשורת כבעבר. יש גם זוגות רבים שפונים אל ייעוץ וטיפול זוגי במקרים של גירושין.

טיפול וייעוץ זוגי בגירושין

תהליך הגירושין הוא תהליך סבוך מבחינה רגשית ומבחינת כל הבירוקרטיה הכרוכה בהיפרדות של בני הזוג. בני הזוג חייבים לתקשר אחד עם השני על מנת להגיע להחלטות משותפות לגבי חלוקת הרכוש והסדרים שונים בענייני הילדים. הבעיה היא שהדבר אינו פשוט ופעמים רבות בני הזוג מוצאים את עצמם כועסים אחד על השני, דבר שמוביל לחוסר תקשורת ופעמים רבות גם להוצאות גדולות בבית המשפט.

טיפול ו/או יעוץ זוגי יכול לעזור בצורה משמעותית גם כאן. אנשים שהגיעו להחלטה שהם מעוניינים להתגרש חייבים להבין שאם יש להם ילדים, מערכת היחסים שלהם תימשך. אמנם במתכונת שונה לחלוטין מזו שהתנהלה במסגרת חיי הנישואין, אך עדיין הם יצטרכו לתקשר אחד עם השני.

במקרה זה חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין שמומחה בתחום דיני משפחה ומבין את הרגישות של תהליך הגירושין ולפנות אל מומחה בתחום הטיפול הזוגי שיעזור לשני בני הזוג לעבור את התהליך בצורה מכובדת ותוך כדי תקשורת טובה אחד עם השני. דבר שישמש את ההורים של הילדים גם בעתיד.

לסיכום, טיפול זוגי יעזור לכל זוג שמעוניין להתגרש ולהשתמש בערוצי תקשורת מכובדים אחד עם השני. בנוסף, טיפול זה יעזור לכל אחד מבני הזוג לעבור את השינויים השונים של הגירושין בצורה מבוקרת ותוך שימת דגש על כל הצרכים של הילדים ותוך התחשבות בכל הצרכים של כל אחד מבני הזוג לשעבר.