כיצד לבחור עורך דין מקצועי לענייני משפחה בהליך גירושין?

בית המשפט לדיני משפחה נפתח בשל לחץ גדול וגובר על בתי המשפט בארץ. ישנם תורים ארוכים שהצריכו הפרדה ופתיחה של בית דין נוסף. בגלל הביקוש שגדל בצורך של עו"ד לענייני משפחה וגירושין הרבה עורכי דין עושים הסבה לעורך דין לענייני משפחה.

עורך דין משפחה צריך להיות מקצוען בתחום כיוון שמדובר בדיני נפשות. שני בני הזוג שרויים במשבר משפחתי וזקוקים ליעוץ של עורך דין גירושין טוב. הליווי המקצועי של עו"ד משפחה הוא כבר משלב הגשת התביעה ועד לקבלת החלטת בית הדין. עורכי דין מגישים בשם כל לקוח שלהם תביעה לקביעת דמי מזונות ילדים. רצוי לאב להגיע עם עו"ד גירושין שייצג אותו וישיג עבורו הסכם הולם מאשר להגיע בגפו.

תפקידו של עורך דין לענייני משפחה

עורך דין לענייני משפחה מלווה את הזוג החל מרגע ההחלטה לפרק את הבית ולהיפרד ובזמן הגעה והתהליך בבית הדין הרבני. הם בודקים את ההסכמים של כל אחד מבין בני הזוג, הם מגשרים ביניהם במקרה של אי הסכמה וחילוקי דעות לעיתים לא פשוטים, והם גם מייצגים את בני הזוג בבית הדין. בית הדין לענייני משפחה אמון גם על הוצאה של צווי ירושה וצווים אחרים לקיום צוואות. הדיון שמתנהל לגבי הצווים הללו הוא מאוד דומה לדיונים שיש בבתי המשפט המחוזיים.

עו"ד לדיני משפחה מעדיפים לפתוח תיקים מסוג זה בבית הדין במקום בבית המשפט המחוזי עקב שירות זריז והמתנה יחסית קצרה עבור קבלה של תור לדיון. למרות שקיימות תביעות מסוימות שאפשר לנהל ללא עורכי דין, הרבה מעדיפים את שירותם של עורך דין לדיני משפחה בייחוד בשל ההבנה שיש לעו"ד בנהלים והדרכים להשיג תוצאות מוצלחות וטובות הרבה יותר לעומת מתדיינים שאין להם הרבה ידע וניסיון בנושא.

כיצד תדעו לבחור את עורך דין גירושין המתאים לך?

לפני הכל חשוב מאוד לוודא כי עורכי דין גירושין אליהם פניתם בכדי לקבל ייעוץ, אכן רשומים כחברים בלשכת עורכי הדין ויש להם רישיון בתוקף להתעסק בעריכת דין. חשוב לוודא שעורך דין שאליו פניתם, באמת מתמחה בתחום המעמד האישי והוא בעל ניסיון רב בייצוג תיקים מסוג זה.

חשוב מאוד לבחור עו"ד גירושין, שאתם חשים בקרבתו תקשורת טובה ותחושת אמון, קורה הרבה פעמים, שתקשורת לא טובה מקשה עוד יותר על תהליך זה שהוא גם ככה קשה וסיזיפי עבור כל אדם שעובר הליך גירושין, לכן עו"ד אמור להוות עבורו תקווה ואופטימיות שהדברים יסתדרו על הצד הטוב ביותר ושיש תקווה להסכם טוב. ישנם עו"ד שהם עסוקים מאוד ואינם זמינים עבור חלק מהלקוחות שלהם. חשוב שתבדקו לפני ההיקשרות שלכם שאכן עורך הדין זמין ופנוי יחסית ויעניק לכם את הזמן ואת תשומת הלב שלהם אתם זקוקים.