יתרונות הליך גירושין בשיתוף פעולה

הליך של גירושין בשיתוף פעולה בליווי אנשי מקצוע מנוסים מהתחום המשפטי והטיפולי יכול לחסוך מכם עלויות משפטיות מיותרות ולקדם את התהליך בצורה יעילה.

גירושין בשיתוף פעולה הנו תהליך תכליתי וממוקד במהלכו מגיעים הצדדים לידי הסכמות משותפות שמטרתן לשמור על טובת הצדדים המתגרשים. מטרתו הסופית של התהליך היא יצירת הסכם גירושין נטול אינטרסים אישיים שעלולים לפגוע באחד הצדדים מבלי לפנות להליך המשפטי המקובל.
ההידברות בין הצדדים נעשית באמצעות עורכי דין מייצגים, פסיכולוגים ואנשי מקצוע נוספים מהתחום הטיפולי שעוזרים בניתוב התהליך בצורה נייטראלית ומקצועית לצמצום פערי הכוחות ואי ההסכמות בין הצדדים.

כיצד מתבצע הליך גירושין בשיתוף פעולה?

נקודת המוצא לכל תהליך גירושין בשיתוף פעולה היא נכונות הצדדים להימנע מהוצאות משפטיות מיותרות דרך דיונים משותפים המחליפים את התהליך המשפטי הארוך והפוגעני. להבדיל מתהליך הגירושין הסטנדרטי, אין זה תהליך בו ההסכם נכפה על הצדדים.
הסכם הגירושין יהיה דומה בעקרונותיו לכל הסכם סטנדרטי, אולם עורכי הדין המלווים את התהליך ימלאו תפקיד שונה מזה שהם נדרשים לו בבתי המשפט. יחד עם שאר הצוות הטיפולי הם יהיו שם על מנת לדבר את שפתם של הצדדים ולהתאים לסיטואציה פתרונות פרקטיים ונכונים לשני הצדדים.

מדוע התהליך מומלץ?

אם הגעתם להחלטה שדרכיכם צריכות להיפרד, רצוי להגיע לידי הסכמות משותפות ולסיים את הקשר באופן מכבד ובלתי פוגעני – במיוחד כאשר ילדיכם מעורבים בתהליך והשלכותיו ישפיעו עליהם באופן ישיר.
תהליך הגירושין בשיתוף פעולה נעשה בצורה יסודית ועניינית ויאפשר לצדדים לשמור על האינטרסים המשותפים העתידיים ולהימנע מקונפליקטים שעלולים לצוץ בשלב כזה או אחר.

עלות כלכלית: אין זה סוד שתהליך גירושין כולל בתוכו הוצאות כספיות רבות. פנייה לעורך דין לצורך ניסוח הסכם הגירושין, או ביקורים תכופים בבתי משפט כרוכים בעלויות גבוהות.
הליך בשיתוף פעולה מפחית את עלויות הגירושין בעשרות אלפי שקלים.

גישור רב תחומי:  את תהליך הגירושין בשיתוף פעולה מלווים עורכי דין המלווים הצדדים המשפטיים בתהליך, לצד מגשרים מהתחום הטיפולי המסייעים ביצירת פתרונות והכוונה בנוגע לנושאים משפחתיים וכלכליים ושמירה על זכויות הילדים.

תהליך יעיל וקצר: נבחרת עורכי הדין והמגשרים באה לתת מענה יעיל וממוקד לפערי הכוחות וליצור הסכמות והבנות הדדיות תוך פרק זמן קצר. לעומת זאת,  תהליך גירושין רגיל עלול להימשך תקופה לא קצרה, ולכלול דיונים משפטיים מתסכלים וארוכים.

תהליך לא כפוי: הסכם הגירושין מתהווה תוך כדי הידברות והגעה להסכמות בין הצדדים, ללא כפייה משפטית.

דיסקרטיות: מחויבות לתהליך דיסקרטי לחלוטין ושמירה על פרטיות הצדדים המתגרשים.

שיח פתוח: במסגרת התהליך מתחייבים בני הזוג לנקוט בגישה פתוחה לשתף בכל המידע הרלוונטי שיסייע להגיע כמה שיותר מהר לידי הסכמות.
כך תהליך הגישור בין הצדדים יוכל לגעת בכמה שיותר היבטים ולעזור לכם להגיע להחלטות הנכונות ביותר בנוגע לעתיד המשמורת על ילדיכם, ענייני מזונות, ניהול משק הבית ועוד.

באילו מצבים כדאי לבחור בתהליך?

הליך גירושין המנוהל על ידי עורכי דין בבתי המשפט הוא בהכרח אלטרנטיבה פחות טובה מהליך של גירושין בשיתוף פעולה. אין צורך בתיאור הסבל והסחבת המשפטית איתם ייאלצו בני הזוג להתמודד במשך תקופה ארוכה.
לכן, במקרים בהם ניסיונות הגישור עלו בתוהו ולא נמצא מכנה משותף בין הצדדים, רצוי לבחור בתהליך זה על מנת להגיע להסכם גירושין הרואה את טובת כל הצדדים בתהליך.

אם אתם נתקלים בחוסר תקשורת הדדי בתהליך הגירושין ולא מצליחים להגיע להסכמות משותפות רצוי לבחור בתהליך של גירושין בשיתוף פעולה, גם אם נראה שאין שום פתרון אחר מלבד התערבות משפטית.