גירושין בקרב אנשי צבא – למי פונים?

במה שונים גירושין של המשרתים בצבא מגירושין של מי שאינם משרתים בו? האם יש מאפיינים ייחודיים למהות ולתהליך? האם נדרשות בקיאות ומיומנויות ייחודיות לעורכי דין המייצגים זוגות ששניהם או אחד- או אחת- מהם משרתים בצבא?

בני זוג המשרתים בצבא – כשזוגיות עולה על שרטון

כאשר מתגלע סכסוך בין זוג המשרתים בצבא הוא עלול להיות מר וחריף בשל הזכויות השונות בכלל והזכויות הסוציאליות המיוחדות והנדיבות בפרט שיש למשרתים בקבע. לדוגמה: הפנסיה של אנשי צבא הקבע גבוהה פי שניים וחצי מהפנסיה של עובדי מדינה.

רצוי ומומלץ לפנות לעורך דין המתמחה בנושאי משפחה בכלל וגירושין בפרט שיש לו ניסיון בייצוג משרתים בצבא הקבע המצויים בתהליכי גירושין. אישה המתגרשת ממי ששירת בצבא קבע שנים רבות עשויה ליהנות מחלק יחסי גבוה מהפנסיה שלו, הגבוהה מאוד כשלעצמה.

עורך דין מאומן ומיומן בייצוג נשים הנמצאות בתהליך גירושין מאיש צבא קבע עשוי להשיג עבורן זכויות רבות ובהן מחצית מפיצויי הפרישה מהצבא, לרבות פנסיה.

עורך דין צבאי הבקיא בתחום גירושין יכול להשיג עבור מרשתו המתגרשת מאיש צבא קבע גם חלק ממה שמוגדר נכסי קריירה. הואיל  ומשרתים בצבא הקבע משתחררים מהשירות ויוצאים לפנסיה מוקדמת בגיל 45 הם יכולים לנצל ולמצות את פוטנציאל ההשתכרות הגבוה שלהם עוד שנים רבות. לאישה יש "קייס" לתבוע את חלקה בנכסים ובכסף שעתיד לצבור הבעל שממנו היא מתגרשת כמו גם מהפנסיה הנדיבה שלו בטענה כי במשך כל השנים שבהן הוא עשה קריירה צבאית היא החזיקה את משק הבית ועול גידול הילדים נפל בעיקר עליה.

עורך דין צבאי או שמא עורך דין משפחה לפתרון הבעיה בזו הסוגיה?

עורך דין צבאי אינו בהכרח מתמצא בנושא מורכב זה לכן חשוב לפנות אל עורך דין המתמחה, בין השאר, בזכויות אנשי הצבא בפרט וכוחות הביטחון בכלל. ייעוץ של בעל מקצוע לא יסולא בפז- אבל בהחלט ייאמד בלא מעט כסף. הוא יסייע להבנת האפשרויות השונות למיצוי הזכויות במסגרת הליך הגירושין תוך שימת דגש על ההיבט החשוב של הזכויות הסוציאליות הרבות והנדיבות של המשרתים בצבא הקבע ובעיקר של המשתחררים ממנו בגיל צעיר כאשר הם יכולים למצות את פוטנציאל ההשתכרות העתידי שלהם במלואו.

כשלא בטוחים – בודקים את כל הכיוונים

כאמור, מקרה של זוגיות שהגיעה לקיצה ודורשת התערבות של עורך דין מקצועי הבקיא בדינים והזכויות המגיעים לכל אחד מן הצדדים, מעלה את החשיבות של בדיקת כל הכיוונים, על מנת לא לצאת מפסידים מהמערכה. מומלץ לפנות ולשמוע חוות דעת מעורך דין צבאי וגם מעורך דין הבקיא בטיפול של תיקי גירושין, אז לעשות הצלבה של מידע, ובנקודה זו כבר תדעו לאן הכף מנחה אתכם להמשך פעולה.